Vánoční nálada s Feng Shui

V neděli jsme zapálili první svíčku na adventním věnci a Vánoce se nezadržitelně blíží. A přiznejme si, že pro mnohé z nás je toto období velmi stresující a uspěchané. Vánoční výzdobu potkáváme na každém kroku. A co vy, už máte svůj domov vánočně nazdobený?

Feng Shui = pomocník
Velkým pomocníkem na zútulnění vašeho domova i chystání adventních a vánočních dekorací, slavnostní nálady i pohody, jak si správně přát do Nového roku, vám může být Feng Shui.
Není tajemstvím, že mnoho úspěšných firem doma i ve světě pracuje a tvoří podle principů Feng Shui.

Průzkum – Co vás napadne, když se řekne Feng Shui
Udělala jsem si malý průzkum a zeptala se několika lidí, co si představují, když se řekne Feng Shui.

Obvyklá odpověď byla ve smyslu,
– přijde nějaký poradce a řekne mi, jakou barvou mám vymalovat, jak rozmístit nábytek, kam pověsit obraz a podobně
– Feng Shui je o zharmonizování prostoru, tzn. barvy, nábytek a doplňky
– nějaká čínská nauka o prostoru
– uspořádání domácnosti
– nevím

Osobní zkušenost
Zde je odpověď na stejnou otázku od mladé ženy, která si dříve, než začala chodit na večerní workshopy, myslela něco podobného.
Teď je pro mě Feng Shui komunikační prostředek, možnost, jak ovlivnit život, změnit ho. Dává mi to smysl – má to hlavu a patu, vůbec jsem netušila a nevěřila, jak moc to vypovídá o jednotlivém člověku. Nikdy bych nevěřila, že mě Feng Shui ukáže, jak s pomocí relaxace mohu ucítit a prožít kudy proudí energie u mě doma, poznat silná a slabá místa a naučit se jim rozumět i pomoci. Je super vidět svůj byt jinýma očima, z nadhledu. Překvapilo mě, že je to rozdílné od toho, co doma vidím očima. Každý člověk i prostor je rozdílný a originální a Feng Shui to respektuje. Rady, které dostaneme mohu bez problémů aplikovat. Bez akce, není reakce. Feng Shui se týká úplně všech oblastí života. Těším se, že mi do života pomůže přinést přesně to, co chci. A vůbec jsem netušila, že si můžu pomáhat i oblečením.

Tipy na vytvoření harmonie a sváteční nálady
Pojďme vyzkoušet pár tipů pro vytvoření harmonie a sváteční nálady nejen v prostoru bytu, ale i v nás samých podle starého umění Feng Shui.

Čas na relax při zapálených svíčkách
Již od pradávna lidé věděli, že světlo svíčky dává klid a jistotu. Svíčky má rád každý. Hořící svíčka zútulní domov či kancelář a dodá energii. Mihotavý plamínek svíčky prozáří náš domov měkkým a teplým světlem.

Barvy ohně náš domov prohřejí, dodají mu radostnou energii a náladu v období nevlídného počasí. Červenou nebo sytě růžovou barvu můžete použít třeba na drobných doplňcích. Pro nádech luxusu a výjimečnosti přidejte i trochu zlaté barvy. Určitě nezapomeňte na mísu s červenými jablíčky a ořechy.

Hýčkejte svoje tělo, obklopte se měkkými polštářky, relaxujte pod hebkými přikrývkami a neodbytné myšlenky vám pomůže odnést klidná hudba vánočních koled.

Potěšte svoje smysly horkou čokoládou nebo svařeným vínem se skořicí. O vůni se postará pálení oblíbených františků, vůně koření a jehličí.

Feng Shui dárky se stávají velmi vyhledávanými. Mají navíc přidanou hodntou – nejen potěší a zkrášlí domov, ale pomohou přilákat radost, lásku, hojnost, klid, jistotu či zdraví.

Přeji nám všem, abychom si letošní advent užili a prožili jeho sváteční energii.
Dovolme si občas zpomalit, zavřít oči, zklidnit uspěchanou mysl a uvolnit tělo, usmát se.

A pamatuj: Stačí MÁLO, aby se děly VELKÉ věci.

S láskou a úctou

Lenka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *