Nevěra a ložnice

 

Přišla za mnou moje uplakaná a nešťastná kamarádka Jana, že

zjistila přítelovu nevěru.

U sklenky vína jsem poslouchala její vyprávění, že již delší dobu něco tušila (my ženy máme na takovéto situace v sobě neomylný radar). Ale která žena si chce připustit, že by se téma nevěry mělo týkat právě jí. Nasadíme si růžové brýle a navenek se tváříme, že se nic neděje.

Uvnitř jsme nešťastné a sžíráme se pochybnostmi. Bojujeme samy se sebou, zda se máme zeptat partnera přímo. Nebo se raději uchýlit ke kontrole mobilu nebo mailu? Tajně kontrolovat jeho kapsy a oblečení? Nebo stále obelhávat samy sebe, že se nám to třeba jenom zdá?!

Vždyť ON by nám to nikdy neudělal.

Ale jednou to praskne. Nejdříve se dostaví pocit rádoby úlevy, že „já to věděla“! A posléze? Pláč! Výčitky! Mlčení! Co s tím budu dělat? Tím vším procházela Jana a cítila se nešťastná a zrazená.

Ptala se PROČ? Co jsem udělala špatně?

Měla zlost, cítila se nemilovaná a opuštěná. Zmítala se v pocitech viny, vzteku a otupělosti. Zhroutil se jí celý dosavadní život. Po nějakém čase si s partnerem promluvili a začali společně hledat cestu, jak spolu zůstat.

A za mnou přišla Jana s otázkou, jak jim může jejich prostor pomoci.

Zaměřily jsme se na zónu vztahů. Začala mi popisovat, jak krásně a romanticky mají zařízenou ložnici. Podle ní je ideální jak pro intimní chvíle, tak pro odpočinek a klidný spánek. Ložnice je světlá a prostorná s minimem nábytku. Nic je neruší. Televizi v ložnici nemají, ani žádnou jinou elektroniku. A povídala a povídala …

Z jejího popisu nebylo možné zjistit nic, protože ona viděla svoji ložnici jako dokonalou.

Ložnice je velmi intimní a soukromé místo. A má být ochráněno před cizími energiemi a zraky případných návštěvníků. Ale já jsem potřebovala vidět tento prostor na vlastní oči.

Navrhla jsem Janě dvě možnosti, jak mi ložnici může ukázat.

Buď mě pozve mě k nim domů a nechá mě nahlédnout, nebo pořídí několik fotek. Jana neváhala a vybrala si osobní návštěvu, protože jí na vztahu velmi záleželo.

Nadechla jsem se, otevřela dveře a s úctou vstoupila do jejich soukromé zóny. A byla jsem, tak trochu, v jiné ložnici, než mi Jana vylíčila.

Celý pokoj byl prostorný a uklizený, bez zbytečností. Byl vymalován světlou modrou barvou, která působila velmi chladně. Postel byla masivní, tmavě hnědá s tyrkysovým povlečením a tmavě hnědými polštářky. Z každé strany postele stál noční stolek ze stejného materiálu jako postel. Na každém stolku byla krásná lampička s teplým světlem. A uprostřed na stropě visel zajímavý, moderní lustr, který měl tři ohnutá ramena se skleněnými koulemi. Nad postelí visely tři obrázky s motivem modrých květin ve tmavém rámečku. Závěsy byly z těžkého, kvalitního materiálu, v odstínech hnědé, od světlé po tmavou, s výraznými tyrkysovými úchyty.

Na světlé dřevěné podlaze ležely tři stejné vysoké měkké koberečky ve starorůžové barvě.

Jeden před postelí a dva po stranách. Z jedné strany postele u zdi stála komoda s velkým zrcadlem a jednou židličkou a vedle proutěný koš na odpadky. Naproti v rohu, z druhé strany postele, upoutalo vaši pozornost velké ratanové houpací křeslo, vysoká stojací lampa a starožitný stoleček. V ložnici bylo velké okno a dveře na terasu. Na okně byly v tyrkysových květináčích dvě květiny, jedna pěkně košatá a druhá menší a slabá.

Celkový dojem z ložnice? Vše bylo barevně sladěné a líbivé. A i přesto, že kombinace tmavě hnědé s tyrkysovou je krásná, celek působil studeně a neosobně.

A jaké nápravy Janě doporučit?

Nejdůležitějším prvním krokem bude energii v ložnici vyčistit od všech negativních vlivů, které s sebou nevěra přinesla. A pak můžeme začít harmonizovat prostor.

  1. Ložnici vymalovat světlým teplým odstínem. Nebo pro rychlou nápravu alespoň stěnu za postelí (odstín zvolíme podle čísla MING KUA obou partnerů).
  2. Symbolika TŘÍ v ložnici znamená pohromu.

MY DVA jsme pár a může náš vztah narušit někdo třetí.

TO znamená, obrázky nad postelí buď 2, nebo čtyři. Koberce na zemi nechat dva stejné a třetí v jiných barvách a větší. Lustr se třemi rameny a třemi koulemi je nevhodný.

  1. V ložnici je nejvhodnější držet se symboliky PÁRU ve stejných velikostech a proporcích… Vyhnout se umísťování JEDNOHO křesla, JEDNÉ židličky, JEDNÉ lampy…
  2. Květiny na okně jsou sice dvě, ale jedna je velká a druhá malá – nevyváženost v partnerství.
    Zrcadlo do ložnice NEPATŘÍ. Pokud ho tam musíte nechat, je nutné jej na noc zakrývat, třeba šátkem.
  3. Pro podporu vášně a intimity zvolit povlečení v červených, růžových tónech, nebo kombinace pestrých barev (žlutá, oranžová…)
  4. Doplnit do prostoru prvek ohně – dvě svíčky, pestré polštářky, na houpací křeslo třeba oranžovou nebo žlutou deku.
  5. Koš na odpadky nepatří do ložnice.

A mohli bychom pokračovat dalšími doporučeními, jak nejen v ložnici udržet svěží energii.

Jana byla překvapená, čím vším na nás prostor působí a na čem se může spolupodílet. Přesto, že je to rázná a energická žena a umí si sama poradit, v tomto případě věc neřešila sama, tak jak byla zvyklá. Vše partnerovi vysvětlila a spolu se domluvili, jak ložnici upravit a čím prostor doplnit tak, aby jim oběma bylo příjemně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *