Co mi přinesla očista bytu

Po hodně dlouhém odkládání úklidu nepotřebných věcí z bytu jsem přesvědčila sama sebe, že někde prostě začnu. Manžel byl na služební cestě a já měla pár dnů volno.

Úklid

Začala jsem u skříně s oblečením. Přebrala jsem celý šatník a měla radost, jak to bylo jednoduché a rychlé.
A pak to přišlo. Nevím, co mě to popadlo, ale pustila jsem se do dalších míst a uklízela jsem, třídila, přerovnávala, čistila, myla, vyhazovala a běhala do kontejneru, sundávala obrazy ze zdí, …celé TŘI dny. Byla jsem jako v transu.
A nešlo přestat.  Vždy, když jsem si udělala pauzu na oběd nebo na kávičku, byla jsem jako na trní. Po deseti minutách už jsem byla znovu ponořená do úklidu. Až po AKCI jsem si uvědomila, že jsem necítila vůbec žádnou únavu a debordelizaci jsem si užívala. Po třech dnech jsem se s velkým uspokojením podívala na své dílo a cítila jsem obrovskou úlevu. Ufff!!

Partner

Když se manžel vrátil domů, hned mi volal a měl spoustu otázek.

„Leni, co jsi tady vyváděla, tady to vypadá jako v holobytě? Kam se poděly všechny obrazy, sošky, kde máš sbírku andělů….? Mně se to vůbec nelíbí. Kdy to vrátíš zpátky?“ Dva lidi, muž a žena, dva prvky, dřevo a země, dva rozdílné úhly pohledu, dvě odlišná vnímání. Můj manžel nemá rád změny v našem bytě. Vždy potřebuje tak dva dny, aby si zvykl.

Úklidem se uvolnila energie a zlepšila se naše komunikace.  Můžeme k sobě nějak blíž – zmizelo hodně překážek.
Ale to nebylo vše.Po několika dnech jsem začala vnímat, že po očistě bytu potřebuji očistu těla. Moje tělo chtělo také změnu, chtělo se zbavit starého a již nepotřebného. Přemýšlela jsem, jaký způsob mám zvolit. A protože již více než 15 let naslouchám svému tělu a komunikuji s ním, nechala jsem se jím vést. Na pár dní mi dělal společnost internet. Pak ještě několik hodinových telefonátů s kamarádkou, která se stravuje živou stravou, a ZMĚNA pro moje tělo byla na světě.

Tělo

Začala jsem jíst ovoce a zeleninu co nejvíce v syrovém stavu, ořechy a semínka. Úplně jsem vynechala pečivo, těstoviny, brambory a rýži. Různě jsem kombinovala poměr ovoce a zeleniny.  Mixovala si smoothies a zkoušela kombinace, které mi budou chutnat nejvíce. Objevovala jsem nové chutě a strašně mě to bavilo. Moje tělo jásalo, kila ubývala a cítila jsem se skvěle. Byla jsem překvapená, jak změna jídelníčku probíhala hladce. Když se dostavila chuť na něco NEzdravého, tak jsem si to s chutí snědla, a bez výčitek.

Je vzrušující pozorovat, kolik neočekávaných a nových věcí se může objevit v našem životě, když jim uděláme místo.

To předem nevymyslíš!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *