Ptačí perspektiva

Právě si prohlížím fotky z narozeninového dárku mého syna. Přál si vyhlídkový let nad Libercem. Letadlo bylo pro 3 pasažéry a on nás přizval na palubu.
Takže – vzhůru do oblak.

Se zvědavostí malého dítěte a s úsměvem od ucha k uchu jsem nastoupila, no, přesněji, vsoukala jsem se do letadla. S ještě větší blažeností a ještě větším úsměvem jsem z éra i vystoupila.

Byla to pecka!!!
Po dobu letu nemít kontrolu nad situací a důvěřovat pilotovi.
Zastavit, uvolnit se a vnímat každičký okamžik.
Být se svými blízkými.

Mít „křídla“ a vidět nad sebou plout mraky a pod sebou všechnu tu krásu, která je dílem přírody i člověka.

Hru barev a tvarů – hory, údolí, lesy, louky, pole, řeky, potoky a vodní plochy, vesničky a města, sídliště i jednotlivé domečky. Díky pohledu z výšky jsem vše vnímala jako celek, jako dokonalý celek se všemi jeho drobnými nedokonalostmi.
Pocity, které jsem zažívala při pohledu na tu nádheru kolem, jsou nesdělitelné. Napadala mě spousta postřehů a přirovnání. Naše priority, na čem všem lpíme, čeho se nechceme vzdát, neochota podívat se z jiného úhlu pohledu…

AHA momentem byl pro mě pohled na život z výšky, z ptačí perspektivy.
Hlavou mi běžel film, jak se babráme v maličkostech a hledáme blechy na všem a na všech kolem nás. Ponořením se do problému, a zavrtáváním se hlouběji a hlouběji, nám utíká život tady a teď mezi prsty.
A snadno přehlédneme letmý úsměv, jiskřičky radosti v očích, podání pomocné ruky, slova podpory a uznání. Přehlédneme všechno to nádherné, co už máme. Bereme jako samozřejmost všechny ty drobnosti, které pro nás rádi dělají naši blízcí.

A tady je můj další AHA moment – Feng Shui.
Feng Shui mě naučilo dívat se na život jinýma očima. Ukázalo mi, že já a můj byt jsme spojené nádoby a vzájemně se ovlivňujeme. Naučilo mě, jakými prostředky můžu dosáhnout harmonie a dalo mi do rukou nástroje, kterými mohu „opravit“ disharmonii. Díky němu, se umím podívat z několika úhlů pohledu, chápu souvislosti, a tím se mi nabízí i více možností k řešení.

A jak zjistíme, kde a s čím v bytě začít?

Zkuste se zastavit, udělat si pár minut času, uvolnit tělo i mysl.

Pohodlně se posaďte, zavřete oči, zhluboka se nadechněte a v mysli se vydejte na procházku po vašem bytě. A vnímejte, co všechno vidíte vnitřním zrakem, jaké pocity má vaše fyzické tělo. Nic nehodnoťte! Jen pozorujte.

„Nasaďte si křídla“, vzlétněte až do oblak a prozkoumejte váš život  pěkně z výšky.

Neuvidíte sice tolik detailů a maličkostí, ale zaručeně poznáte, co vše funguje k vašemu prospěchu, a naopak, co je potřeba dělat jinak, nebo čeho se zbavit úplně.

Výborným pomocníkem může být i pohled jiného člověka, který není osobně zainteresovaný v tom, co právě řešíte.  Jeho nezaujatý názor může být pro vás velkým přínosem.

Znáte to! “ Když dva dělají totéž, nikdy to není totéž.“
Pro mě je Feng Shui barevná paleta, ze které si mohu vybírat barvy, míchat je a kombinovat, až vznikne jedinečné dílo s názvem Život podle mých  snů a přání.

Pokud i ty patříš k lidem, kteří touží přiložit vlastní ruku k tvoření svého veledíla, zvaného ŠŤASTNÝ ŽIVOT, může být, právě pro tebe, Feng Shui to pravé.

Přeji nám všem dny plné radosti  a nových začátků.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *