Barevný podzim

Podzim je tím nejlepším časem, kdy se máme zastavit a udělat pořádek sami v sobě i ve svém okolí. Vždyť naše zahrádky, terasy a balkony také uklízíme před zimou. Loučíme se s každou květinou, která nám svými barevnými květy dělala radost celé léto. Ze záhonů sklidíme všechnu zeleninu, a uskladníme ji v čistém sklepě, aby nám v zimním období byla zdrojem vitamínů. Každý, kdo má zahrádku nebo květiny na terase, ví, o čem mluvím. Necháme zeminu přes zimu odpočinout, aby na jaře měla sílu přeměnit semínka v nový život.

Cítíte tu úlevu?
A stejně jako děláme pořádek na zahradě, je čas, vrhnout se na pořádek i doma. Pojďme vyhodit vše, co nám již neslouží, co nepoužíváme, vše, co je přebytečné, rozbité a porouchané. Rozumím vám, ne vždy je lehké zbavit se všeho, na čem tolik lpíme. A je úplně jedno, z jakého důvodu. Ale když to dokážeme!!! Cítíte tu úlevu? Nejen my, ale i prostor kolem nás je volnější. A najednou máme více místa nejen kolem sebe, ale i v sobě.
Teď jsme uvolnili prostor a připravili místo na příchod nových nápadů, příležitostí, možností…těšíte se???

Dovolme si zvolnit
Energie nám v tomto čase ubývá. Dny se krátí a my se budeme více zdržovat doma a méně chodit ven. Dovolme si zvolnit, stejně jako příroda. Uvařme si hrnek horkého čaje z bylinek, které jsme si přes léto nasušili. Zachumlejme se do měkkoučké deky, zavřeme oči a chvíli odpočívejme – jen tak buďme.

Čas na zapálení svíček
A víte, čím si můžeme doplnit energii v tomto podzimním čase? Zapálenou svíčkou. Již od pradávna lidé věděli, že světlo svíčky dává klid a jistotu. Svíčky má rád každý. Hořící svíčka zútulní domov či kancelář a dodá energii. Mihotavý plamínek svíčky prozáří náš domov měkkým a teplým světlem.

Podzimní výzdoba
Pojďme s našimi dětmi ven a nasbírejme si materiál na podzimní výzdobu. Děti si mohou z kaštanů vyrobit zvířátka. A my si z překrásně barevných listů vytvoříme třeba věnec na vchodové dveře.

Uzemnit se jídlem
Období podzimu je mezidobím země, nejvhodnější čas na naše zklidnění se. Víte že velkým pomocníkem nám může být i jídlo?
Překrásné žlutooranžové dýně nám svojí barvou připomínají hřejivé paprsky slunce. Z dýně se dá připravit nespočet výborných jídel, které naše tělo, v tomto nevlídném období, příjemně zahřejí. Výborné jsou i fazole na všechny možné způsoby. A když vás bude honit mlsná, dejte si med a ořechy.

A rada na závěr – usmívejme se sami na sebe i na druhé a radujme se z maličkostí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *